• Kántor Barnabás
  • Top hírek
  • 0
  • 343 Views

Oda-vissza legyőztük az Újpestet, ugyanis az idegenbeli derbin is felülmúltuk lila-fehér riválisunkat! Öreglaki Norbert mesterhármast szerzett, 4–1-re nyertünk! Összefoglaló itt, ebben a cikkben percről percre tudósításunkat olvashatják.

FÉRFI FUTSAL NB II KELETI CSOPORT, 12. FORDULÓ
ÚJPEST FC-220 VOLT–FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 1–4 (1–1)
Budakalászi Sportcsarnok V: Wittner, Ibriksz, Szabó D.
ÚJPEST: Horváth G. – Kavalecz, Bakay, Póta, Illovai – Joó (k), Graeser (k), Szabó Zs. T., Héger, Péter, Nagy D., Flaisz, Horváth L., Matyó. Játékos-edző: Póta Balázs
FTC: Tóth Gy. – Soltész I., Öreglaki, Roni, Cseri – Bajusz (k), Csanády, Bita, Szabó Zs., Apatini, Kecskés, Németh G., Temesi. Vezetőedző: Felipe Matos
G: Szabó Zs. T. (19.), ill. Roni (17.), Öreglaki (23., 31., 32.)

Percről percre

Köszönjük figyelmüket, összefoglaló itt!

40. perc: véget ért a találkozó, 4–1-re nyertünk!

40. perc: Csanády szép cselei után Németh járt közel a gólhoz, Graeser azonban védett.
40. perc: Öreglaki cserélt rosszul, sárga lap.
39. perc: időt kértünk, ám előtte még Csanády és Németh is pályára került.
39. perc: Soltész újabb bombáját hárította Graeser.
38. perc: nálunk is kapuscsere, Bajusz a pályán.
37. perc: Soltész lőtt gyönyörű cselek után, az időközben beállt Graeser védett nagyot.
36. perc: Szabó Zsolt nagyon küzd egy gólért, de nincs szerencséje a kapu előtt.
35. perc: tűzijáték az újpesti kapu előtt, megúszták a hazaiak az újabb kapott gólt.
35. perc: eldugjuk a labdát, szépen járatjuk, időnként ollézik a közönség – nem véletlen!
34. perc: Kecskés lövését védte Horváth, a másik oldalon Szabó eladott labdája után Nagy lőtt, de Tóth is hárított.
33. perc: Bita óriási bombája szabadrúgásból eltalálta Kavaleczet, ez fájhatott, meg kellett állítani a játékot.

32. perc: MESTERHÁRMAS!!! Újabb szép támadás, melynek a végén ismét Öreglaki lőtt, a labda pedig megint a kapuban kötött ki, 1–4! Eldőlt?

32. perc: Szabó Zsoltnak megint nem volt szerencséje, a kapufát találta el.

31. perc: OTT A HARMADIK!!! MICSODA GÓL!!! Soltész szerzett labdát, majd rávezette a védőjére,  de a lehető legjobb pillanatban passzolt ÖREGLAKI elé, aki a kilépő kapus fölött átpörgette a labdát, amibe még Soltész beleért, de a lényeg, hogy a kapuban kötött ki, 1–3!

27. perc: Öreglaki lövése ment el keresztbe az újpesti kapu előtt, a másik oldalon Tóth védett nagyot.
26. perc: TÓTH GYULA!!! Szabó Zsolt Tamás kétszer is hatalmas ziccerbe került, Tóth mindkétszer óriásit védett!
25. perc: megúsztunk egy kisebb tűzijátékot a kapunk előtt, majd Tóth védett hatalmasat.

23. perc: ÚJRA ITT AZ ELŐNY! ÖREGLAKI ezúttal a jobb lábára cselezett és el is lőtte a hosszú oldal felé a labdát, ami a bal alsó sarokban kötött ki, 1–2!

22. perc: Tóth remek kidobását Roni vette át remekül, de a labda elakadt a kapusban.
21. perc: elkeződött a második félidő!

SZÜNET

20. perc: véget ért az első félidő!

19. perc: büntető nem lett, de a szabadrúgásból Szabó Zsolt Tamás óriási gólt lőtt a léc alá, 1–1.

19. perc: húsz másodperc alatt kettőt faultoltunk, így mi is négynél járunk, 44 másodperc van hátra, ha így folytatjuk, nálunk lesz…
19. perc: a negyedik újpesti faultot Soltész szenvedte el, de ebből már nem lesz kisbüntető…
18. perc: Horváth László lőtt tíz méterről mellé.

17. perc: MEGVAN A VEZETÉS! Bita adott álompasszt RONINAK, aki a kilépő kapus lába között az újpesti kapuba lőtt! Nagyon érett, itt az előny, 0–1!

16. perc: Temesi lőtt egy szép csel után ballal, nagyot védett Horváth megint, majd Öreglaki kísérlete ment kevéssel mellé.
16. perc: Öreglaki szöglete után Temesi lőtt fölé.
16. perc: a Szabó Zsoltok percei ezek, most a miénk lőtt, Horváth védett, de a fejét találta el a labda, így állt a játék egy fél percet.
15. perc: az első igazán veszélyes újpesti kísérlet, Szabó Zsolt Tamás lövése ment kevéssel mellé.
15. perc: Szabó Zsolt szerzett labdát, Öreglakival játszott össze, majd a visszakapott labdát fölé pörgette.
14. perc: Cseri hátul ismét nagyon magabiztos, újabb nagy mentés tőle.
14. perc: Szabó Zsolt Tamás lövését védte bravúrral Tóth Gyula.
13. perc: szépen járattuk körbe a labdát, ismét Ronihoz került a labda, majd a kapufát találta el.

12. perc: újpesti időkérés.

10. perc: nagyszerű volt a figuránk a kapuskidobásból, Cseri szép csele után Kecskés passzolt Ronihoz, de ismét nem tudtunk betalálni.
9. perc: újabb kiváló Bita-passz, ezúttal Temesi lőtt belőle, Horváth védett.
9. perc: Bita remek passzába pörgetett bele Szabó Zsolt, de fölé ment a labda.
8. perc: Temesi lövését blokkolta Nagy Dániel, a másik oldalon pedig Bakay mehetett egy az egyben Tóth Gyulára, de kapusunk nagyot védett.
7. perc: Temesi löbbölt Kecskéshez a bal oldalon, aki ballal is lőtt, átjutott a labda a kapus alatt, de végül kipörgött szögletre.
7. perc: Bita és Öreglaki szabadrúgásfiguráját követően előbbi lőtt kapufát, majd Szabó Zsolt próbálta meg sarokkal kapura húzni a labdát, de Horváth védett.
6. perc: Temesit buktatta Héger, ez az első újpesti fault.
5. perc: eladott újpesti labdát követően Roni lőtt hét méterről, fölé, majd a másik oldalon Horváth László kísérlete ment el a kapunk előtt.
4. perc: Cseri lövése kerülte el kevéssel a kaput.
3. perc: beszorítjuk az Újpestet, ezúttal Soltész lőtt a jobb oldalról, de ezt is hárította a hazaiak kapusa.
2. perc: mienk az első veszélyes helyzet, Öreglaki lőtt középről, Horváth védett.
1. perc: elkezdődött a találkozó!

Érkeznek a pályára a csapatok, hamarosan kezdetét veszi a találkozó!

A mérkőzést megelőzően

Az előző találkozó óta az Újpesthez visszatért több rutinos játékos is. Mi is erős kerettel vághatunk neki a találkozónak, többen is visszatértek, ám két hiányzónk van, az elmúlt hetekben nagyszerű formában játszó Jenei Krisztián, valamint Safar Tony. A Dunaferr ellen nagyszerűen futsalozó Soltész István ezúttal bekerült a kezdőcsapatba.

Az első fordulóban az Elek Gyula Arénában már összecsapott egymással a két együttes, akkor 4–2-es győzelmet arattunk. Azóta egy döntetlen és egy vereség mellett az összes találkozónkat megnyertük és vezetjük az NB II Keleti csoportjának tabelláját, míg a lila-fehérek a hatodik helyen állnak.