NEM LETT MEG AZ NB I AZ OSZTÁLYOZÓN

Férfi futsalcsapatunk a pályán nem tudta kiharcolni a feljutást, de még meglehet az NB I-es indulás.
Együttesünk az osztályozó első mérkőzésén 5-3-ra nyert hazai pályán az NB I utolsó előtti helyezettje, a Szigetszentmiklós ellen, így kétgólos előnnyel várhattuk a visszavágót. Amely sokáig gól nélkül zajlott, keresték egymáson a fogást a csapatok. Egy sportszerűtlen belépő után az egyik legjobban védekező játékosunk, Cseri Gergő megsérült, és nem is tudta folytatni.

Egészen a 16. percig nem született meg az első találat, ám ekkor Nagy Roland megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). Egy perccel később ráadásul növelni tudta előnyét a Szigetszentmiklós, Bognár Bálint vette be a kapunkat, ezzel már riválisunk állt feljutásra (2-0).

A szünetig nem is változott az eredmény, ám a második félidő elejére váltani tudtunk, és jobban kezdtünk ellenfelünknél. Soltész Dominik gyönyörű megoldásánál a léc mentett, a 24. percben Temesi Norbert lövésénél azonban már nem volt menekvés (2-1), újra mienk volt az előny, aztán újabb lehetőségeink voltak még a gólszerzésre.

A 29. percben nagy fegyelmezetlenséget követett el Karacs Dániel, reklamálás miatt egyből pirossal kiállították. Az emberelőnyt kihasználta ellenfelünk, korábbi játékosunk, Keresztury Márton talált be, de nagyon sportszerűen nem ünnepelte meg a találatát (3-1).

A 35. percben egy lecsorgó labdát Gergály Gyula bombázott a kapunkba, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a párharcot (4-1). A hátralévő időben még voltak lehetőségeink, de nem sikerült kiharcolnunk a pályán a feljutást.

Az NB II nyugati csoportjának a bajnoka, az ETO azonban a napokban bejelentette, hogy várhatóan nem indul az élvonalban, így a keleti csoport bajnokaként jó esélyünk van rá, hogy az ősztől az élvonalban játszhatunk.

FÉRFI FUTSAL, OSZTÁLYOZÓ AZ NB I-ÉRT
SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 4-1 (2-0)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Klicsó – Nagy R., Gergály, Bognár, Keresztury – Szabó Zs. (k), Pászti, Sztraka K., Medgyesi, Faragó, Varga B., Hamar, Tibai, Dénesi.Vezetőedző: Haffner György
FTC: Tóth Gy. – Soltész I., Roni, Cseri, Temesi – Bajusz (k), Könczey, Szabó Zs., Soltész D., Karacs, Jenei. Vezetőedző: Felipe Matos
Gól: Nagy R. (16.), Bognár (17.), Keresztury (31.), Gergály (35.), ill. Temesi (24.)
Piros: Karacs (38.)