Magabiztos győzelemmel kezdtük a rájátszást!

FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – NYÍRSÉG NSC (4-0)
Népliget V: Boros, Szingajevszkij, Csete

FTC: Móczik – Gruber, Bernhardt, Haraszti, Kerekes
Cserék: Tagyi, Bognár, Kovács, Balázs, Pavlik
Vezetőedző: Soóky Norbert

Nyírség: Ascsillán – Király, Kovács, Bodor, Kertész
Cserék: Lengyel – Tóth, Kovács, Nagy N., Nagy P., Nagy B.
Vezetőedző: Kósa János

Gólszerzők: Bernhardt (13’), Gruber (14’), Kerekes (16’), Balázs (18’, 24’), Kovács (27’)

Lányaink számára is végre megkezdődött a rájátszás, a keleti csoport negyedik helyén végző Nyírség ellen. A kezdés után rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és beszorítottuk ellenfelünket, de igazi helyeztet nem nagyon tudtunk kialakítani. Ellenfelünk  teljesen visszaállt a kapuja elé, és nehezen tudtuk feltörni a zárt védekezésüket. A jég a 13. percben tört meg, ekkor Bernhardt kapott egy remek labdát, és  a kapust kicselezve megszerezte a vezetést. 1-0 A gól megnyugtatta a csapatot, ami újabb találatokban mutatkozott meg. A vezetés után egy perccel Gruber duplázta meg az előnyt egy távoli lövéssel 2-0, majd nem sokkal később egy szépségdíjas találat után, már három volt az előny. 3-0 Egy felívelést kapásból emelt át Kerekes a kapus fölött. 3-0 A szünetig még Balázs egy szép befordulás után beköszönt, így megnyugtató volt az előny szünetben. 4-0

A második félidőben szerencsére nem kellett olyan sokat várni az újabb gólra, mint az elsőben. Balázs szerzett ismét egy szép gólt. 5-0 A gólgyártást Kovács folytatta két perccel később, így már tetemes volt a különbség. 6-0 A hátralévő időben hiába rohamoztunk tovább, már nem sikerült újabb gólokat szerezni. Többször eltaláltuk a kapufát, illetve a vendégek cserekapusa remekül védett, így maradt a hatgólos különbség.

Kezdésnek nem volt rossz, ami után rögtön az élre álltunk. Folytatás két hét múlva, a Szolnok ellen.