• Kántor Barnabás
  • Top hírek
  • 0
  • 1499 Views

A százszázalékos szeptember után az október meghozta az első pontvesztést második csapatunk számára, amely 6–6-os döntetlent játszott a II. Kerület UFC-vel. A találkozón háromgólos hátrányból álltunk fel.

Az első három mérkőzést sikerrel vettük az NB III-ban, hiszen a Siketeket, a Máltát és a Szent István SE-t is legyőztük, hétfőn azonban nehezebb feladat várt ránk. Olyannyira, hogy a harmadik percben ellenfelünk legjobbja, Katona Mátyás megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1).

Sorra dolgoztuk ki a lehetőségeket, és Gendur Gábor egyenlített (1–1), ám a félidő második felében Katona újra betalált, majd Lénárd Balázs is eredményes volt (1–3). A harmadik vendégtalálatra azonnal jött Soóky Norbert válasza, Jobbágy Dömötör révén azonban maradt a szünetre a kétgólos kerületi előny (2–4).

A szünetben nem pánikoltunk a hátrány miatt, és a második félidőben már összeszedettebben futsaloztunk. Soóky újra eredményes volt (3–4), és bár támadójátékban jobbak voltunk, mint az első játékrészben, a védekezésben megmaradtak a pontatlanságok, Katona a harmadik gólját is meglőtte, valamint Vida Gergely is belőtte a ziccerét (3–6).

A háromgólos hátrány ellenére is éreztük, hogy van még keresnivalónk, Könczey Balázs szépített (4–6), és átálltunk az öt a négyes játékra. Nem hoztuk le a kapust, hanem Kovács Áron lépett be a játékba, aki maga is eredményes volt (5–6).

Öt perccel a vége előtt Soltész István egyenlített (6–6), ekkor és ezt követően a játék képe alapján nagyon úgy tűnt, hogy meglesz a három pont, ám ellenfelünk jól védekezett, így fordítani már nem tudtunk. Bár megérdemeltük volna a három pontot is, igazságos döntetlen született, valamint meg kell jegyezni azt is, hogy kiváló játékvezetést láthattunk ezen az élvezetes és rendkívül sportszerű találkozón.