• Kántor Barnabás
  • Top hírek
  • 0
  • 2224 Views

Bejutottunk a legjobb nyolc közé a futsal Magyar Kupában, miután Budaörsön 4–3-ra legyőztük az Aramist!

Fontos találkozó várt ránk az év utolsó tétmérkőzésén. Amikor legutóbb Budaörsön jártunk, hiába játszottunk jól, vereséget szenvedtünk a bajnokságban, de a játékunk már rendben volt, csak a helyzetkihasználásunk nem. Azóta sokat fejlődtünk, el is értünk néhány bravúros eredményt, így bízhattunk benne, hogy sikerrel vesszük a kupatalálkozót.

Ellenfelünknek volt több hiányzója, míg mi most teljes kerettel tudtunk jönni, és egészen más is volt a meccs képe, mint az ősszel. Mi irányítottuk a találkozót, több helyzetet is ki tudtunk alakítani, a 15. percben pedig Juhász Tamás visszapasszolt labdáját Komáromi Péter tekerte a bal felső sarokba (0–1), csapatkapitányunk így most is eredményes tudott lenni.

A szünetig még két lehetőségünk volt növelni előnyünket, előbb Karacs Dániel lekészített labdáját Birinyi Balázs lőtte mellé, majd Horváth Benedek vezette egy az egyben a kapusra a labdát, a nehezén már túl volt, de nem tudott a kapuba lőni.

A második félidőben azonban igen. Miután Hegedűs Ferenc kiütötte a labdát, Komáromi megpróbálta átemelni, a lécről még kijött a labda, a visszapattanót azonban Horváth a kapuba lőtte (0–2).

Két perccel később pedig ismét Horváth villant, tehetséges játékosunk kiváló centermunkát bemutatva lefordult védőjéről, majd a gyengébbik lábával, jobbal lőtt laposan a jobb alsó sarokba (0–3).

Nem sokkal később eldönthettük volna a találkozót, egy gyönyörű támadás végén csak a befejezést rontottuk el. Ez pedig megbosszult magát, ellenfelünk játékos-edzője, Frank Tamás labdát szerzett, majd egy kényszerítőt követően szépített (1–3).

Öt perccel a vége előtt meglett az Aramis hatodik faultja, a kisbüntetőt Juhász értékesítette (1–4), de még ebben a percben szépített öt a négyből ellenfelünk Bognár Bence révén (2–4).

Két perccel később újra Bognár volt eredményes (3–4), így nagyon izgalmas volt a vége, Karacs kétszer is a gólvonalról tisztázott, de sikerült megtartanunk az előnyünket.

Csapatunk így bejutott a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában, szépen zártuk a 2017-es esztendőt.