A szezon első vereségét szenvedtük el:

Magyar Kupa, elődöntő

Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, 600 néző

Dunaferr DF Renalpin FC – Fradi Futsal-Fisher Klíma 8-0 (2-0)

Baljós előjelekkel készültünk a Magyar Kupa elődöntőjére, ugyanis három meghatározó játékosunk, a házi góllövőlistát toronymagasan vezető csapatkapitányunk Fehér Krisztián, valamint Andorka Kristóf és Karacs Dániel is sérülten vállalták a játékot. Pontosabban Fehér Krisztián csak vállalta volna, de hamar kiderült, hogy ezúttal csak perceket képes a pályán tölteni csapatkapitányunk. Krisztián másfél hete bajlódik achilleszével, amelyet 45 perccel a meccs kezdete előtt ugyan beinjekcióztak, de már a bemelegítés alatt is látszott, hogy korántsem tökéletes az a jobb láb, amely eddig majd’ 40!!! gólt szerzett. A kezdés után pedig rövid időn belül kiderült, hogy ezúttal a jobb láb még támaszkodásra sem nagyon alkalmas. Krisztián ugyan összeszorított fogakkal megpróbálta a játékot, de be kellett lássa, hogy ez nem fog menni. A Fradi pedig elveszítette kapitányát a szezon eddigi legfontosabb meccsén…

Azon a találkozón, amelynek egyértelmű esélyese az NB I 4. helyén álló Dunaújváros volt. Az Újváros rögtön az elején nyomatékot is adott esélyességének, a 4. percben egy sarokrúgás után megszerezték a vezetést. Két perc múlva a Fradi védelem teljes asszisztálásával született a piros-fehérek második találata: egy labdavesztés után a mieink díszkiséretével talált a hálóba Hosszú Ádám (2-0). A félidő hátralévő részében több gól már nem esett, annak ellenére, hogy mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, azonban a védelmek jól zártak, a Fradi kapujában pedig Borsi Dávid le is húzta a rolót. Semmi különös nem történt, a Dunaújváros kihasználta NB I-es rutinját, hiába küzdött a Ferencváros becsülettel.

Fordulás után 4 perccel már három volt a hátrányunk és bár nem estünk össze, kisvártatva egy villámgyors kontra végén már 4-0-ra vezetett a Dunaferr. Valamit ki kellett találni, hogy ne ússzon el végleg a hajó. 12 perc volt hátra ekkor, Sivák mester lehozta kapusunkat, aki helyett mezönyjátékossal alakítottunk ki létszámfölényt. Hiába azonban minden próbálkozás, ugyanis az Újváros sokszoros válogatott kapusa, Reveland Zoltán többször is óriási bravúrral hárított. Persze Mr. Murphy most is jelen volt: ami nem sikerült nekünk, az összejött a Dunaferrnek, amely kétszer is lekontrázott minket és a vészkapus mellett újabb gólokat szereztek. Szegény embert az ág is húzta: a szabálytalanságot meglehetősen furcsa felfogásban megítélő játékvezetők rúgattak még két kisbüntetőt az Újvárossal, amely több, mint magabiztossá tette győzelmét. Félreértés ne legyen: véletlenül sem a játékvezetőkön múlott a vereségünk, de a faultok megítélésénél kettős volt a mérce több esetben is a sporiknál.

Első ránézésre sok(k)nak tűnik a 8 gólos vereség, de akik a helyszínen, vagy a televízióban látták a mérkőzést, azok tudják, hogy a játék képének tükrében túlzó ez a különbség. Reálisan 3-4 gól van a két csapat között a Dunaújváros javára, de ezt tudta mindenki már a mérkőzést megelőzően nem véletlenül írtuk mi sem a beharangozókban, hogy minimálisak az esélyeink. Az élvonal top csapatai közé tartozó Dunaújváros kihasználta NB I-es rutinját, nagyobb taktikai repertoárját és igazolta a papírformát.

Ugyanakkor a mieinknek a 8 gól ellenére sincs szégyenkezni valójuk, hiszen ha valaki a sorozat előtt azt mondta volna, hogy egyetlen NB II-es csapatként a legjobb 4 közé jutunk, azt evidens módon látatlanban aláírtuk volna. Sok csapat szeretett volna cserélni velünk és ott lenni a legjobb 4 között, de ez nekünk sikerült és ezért dícséretet és elismerést érdemel a Ferencváros. Az a Fradi, amely ha visszajut az NB I-be és ott rutint szerez, akkor legközelebb már akár egy top csapat dolgát is meg fogja tudni nehezíteni!

Gratulálunk a Dunaferrnek és sok sikert kívánunk a mai döntőben!

A Ferencváros futsal-csapatának vezetői és játékosai ezúton is külön köszönetüket fejezik ki azoknak a szurkolóknak (sokan jöttek Nagykanizsáról!), akik a helyszínen buzdították csapatunkat!