A Fradi hétfőn este kiharcolta újabb győzelmét:

NB II., Nyugati-csoport

Sport 11 Sportcsarnok

Kelen SC – Fradi Futsal-Fisher Klíma 3-6 (1-2)

gsz.: Fehér (4), Szabó Zs., Karacs

Már ősszel megizzasztott bennünket a Kelen, amelyet akkor nagy nehezen sikerült csak legyőznünk egy góllal. Ebből kiindulva tudtuk, hogy nem lesz sétagalopp az ellenük való idegenbeli meccs. Arra azonban nem számítottunk, hogy a játékvezetésre is figyelnünk kell. Történt, hogy már a meccs elején nem sikerült többször sem időben megállítania az órát a hivatalos időmérőnek, Horváth Dávidnak, amikor a labda elhagyta a játékteret. Amikor ezt szóvá tettük, még ő volt megsértődve, majd kisvártatva lányos zavarában a faultot is rossz helyre írta be. Volt baja gazdagon a fiatalembernek, akinek meghaladta a képességeit az időmérő feladat ellátása, nem is kicsit.

A Fradinak sem úgy ment az elején, ahogy szerettük volna. Szokás szerint uraltuk a játékot, de a helyzetkihasználásunk finom szólva sem volt kielégítő. Az első 6-8 percben simán eldönthettük volna az egész meccset, de a kihagyhatatlant is kihagytuk. Szabó Zsolt ugyan megszerezte a vezetést a 12.-ik minutumban egy látványos góllal, azonban a hazaiak 30 másodperc múlva egyenlítettek… Apropó Szabó Zsolt. Az újabb találatot szerző Zsolt hosszú ideje nyújt megbízható, kiegyensúlyozott, remek játékot, csapatunk egyik legjobbjává nőtte ki magát. Jó lesz rá figyelnünk, mert ha így folytatja (reméljük), akkor több csapat is szemet vethet rá. Üröm az örömben vele kapcsolatban, hogy a második félidőben az egyik verbális megnyilvánulása nem tetszett a játékvezetőknek, akik kiállították, így egy meccsre legalább nélkülöznünk kell egyik legjobbunkat. Pedig így is van bajunk bőven: a K betűs különítmény: Kulik, Kertész és Kozák továbbra is sérültek, ők pedig meghatározó tagjai csapatunknak. Visszatérve a meccshez: az első félidő vége előtt csapatkapitányunk, a még mindig nem teljes értékű (sérülése lassabban gyógyul a vártnál)Fehér Krisztián nyugtatta meg az értünk szorítókat, góljának köszönhetően egy gólos előnnyel vonulhattunk a szünetre. (1-2)

A megnyugvásunk azonban átmeneti volt, ugyanis fordulás után a Kelen 4 perc alatt megfordította az állást (3-2). Nem érdemtelenül! A hazaiak minden dicséretet megérdemelnek, szervezetten, okosan játszottak ezúttal is, letámadásaik sokszor jártak eredménnyel és a villámgyors kontráik is nem egyszer okoztak zavart a védelmünkben. A lelkes és ügyes fiatalok előtt szép jövő állhat, ha továbbra is ilyen ütemben fejlődnek. No persze nekünk is vannak ügyes fiataljaink: ezúttal Karacs Dani jelezte a Kelen vezető gólja után egy perccel, hogy ez nagyon nem tetszik neki (3-3). Helyzeteket továbbra is mi alakítottunk ki nagyobb számban, azonban a befejezésekkel sokszor hadilábon álltunk. Csak egy eklatáns példa: a mieink 8!!! kapufát rúgtak a meccsen… A hátsó alakzatunk sem remekelt mindig, de szerencsére mindkét kapusunk,Borsi Dávid és Laucsek Csaba is klasszis formában védtek, csak dícséret illeti őket!

Csakúgy, mint a kapitányt, Fehér Krisztiánt, aki az utolsó 10 percben háromszor is mattolta a hazai védelmet, összesen négy gólt szerzett. Ebben a periódusban már a Fradi is ellenállhatatlan volt: a mieink úgy játszottak, ahogy egész meccsen kellett volna. Ekkor már kijött a tudáskülönbség, a Kelen ebben a periódusban már csak azért küzdött, hogy elkerülje a nagyarányú vereséget. Sikerült nekik.

Összességében elmondható, hogy ismét bejött a papírforma, az esélyesebb csapat nyert, nem érdemtelenül. És nem először. Huszadszor! Itt álljunk is meg egy kicsit: bármilyen sportágról is beszélünk, ha egy csapat 20 meccséből, 20-at megnyer az mindenképpen megsüvegelendő teljesítmény. A Fradi pedig a Kelen elleni győzelmével “jubilált”, ez bizony férfi munka volt a javából, srácok! De még mindig sok van hátra: 4 meccs az alapszakaszból és ugyanennyi a rájátszásból. Hosszú a szezon, fárad a csapat, ezért is van szükségünk a jövőben is szurkolóink támogatására, hiszen célunk egyértelmű: megnyerni a bajnokságot és visszajutni az NB I-be, ahol 5 évvel ezelőtt még bronzérmes volt a Ferencváros!