Védő
  • Születési idő:  :1991.11.16.
  • válogatott mérkőzések száma::5

Mérkőzés tudósítás

Ha nem is volt teljesen telt ház hétfőn este a Zalaegerszegi Városi Sportcsarnokban, így is több, mint ezren voltak kíváncsiak, hogy kedvenceiknek, vagyis a Göcsejnek sikerül-e ledolgoznia az első meccsen összeszedett két gólos hátrányt. A 8-ik percben ettől igen messze került a Göcsej, ugyanis egy kontra végén Mészáros szerzett szép gólt, a Fradi összesítésben már három góllal vezetett (0-1). Azt hittük, ez megfelelő nyugalmat és tartást ad majd csapatunknak, de nagyot tévedtünk. A vezető gól megszerzése után nagyon haloványan teljesítettek a mieink, fogalmazzunk úgy, hogy “alibiztek”, de inkább úgy, hogy: tutira mentek, azaz senki nem vállalt fel semmi extrát az egyenes passzon kívül… A három gólos előny futsalban nem kevés, de nem is ledolgozhatatlan 30 perc alatt. Az a legvalószínűbb, hogy a mieink úgy voltak vele: gyertek és rúgjatok legalább hármat, ha tudtok. Tudtak, méghozzá 10 perc!!! alatt, amelyhez sok egyéni hiba is kellett a mieink részéről, akik az egész első félidőben mélyen tudásuk alatt játszottak. Nem úgy a Göcsej, amely – mondani sem kell – vérszemet kapott a harmadik gólja után, hiszen ekkor összesítésben már ők álltak továbbjutásra (3-1). Úgy kellett nekünk a szünet, mint falura a villany…

Ha megpróbálnánk visszadni, hogy mi zajlott a Fradi öltözőjében a két félidő között, akkor lehet, hogy még mi is elpirulnánk…, maradjunk annyiban, hogy vezetőedzőnk, Sivák Péter annak is lesikította a parókáját, aki el sem utazott Zala megyébe. Nem csak a Fradi öltözője, de az egész sportcsarnok az edzői hegyibeszédtől visszhangzott, amelynek a legvégéből idézünk: “…normálisak vagytok ti, mit csináltok?? Eddig azért dolgoztatok sokat, hogy mindenki rátok figyeljen. Most mindenki rátok figyel és hasra estek a felezővonalban (elég hangosan)??!! Egyenként vegyétek le a mezeteket és nézzétek meg, hogy milyen címer van rajta (nem kicsit emelt hangon)! Most vegyétek vissza és úgy menjetek ki a pályára, hogy méltók legyetek a Ferencváros mezére (nagyon emelt hangon)! Van 20 percetek, hogy bebizonyítsátok, méltóak vagytok erre a mezre (üvöltve)! Uraim, ma egyetlen csapat juthat tovább, az pedig csak a Ferencváros lehet (torkaszakadtából)!

Ha valaki fejeli a szögletet annyira ügyetlen, akkor annak hiába bármilyen emelt hangú szónoklat, de esetünkben erről szó sincs, sőt! Sivák mester valamit nagyon tudhat, ugyanis a második félidőre egy olyan Ferencváros futott ki, amelyet össze nem lehet hasonlítani első félidőben látottal! A lelátó tetejéről is látszott a mieink szemében az a fajta elszántság, amikor az ember a hegyet is képes lenne elhordani, bármi áron. Túl sokan nem voltak a csarnokban, akik akár egy kendermagos tikot is adtak volna azért, hogy ezt a meccset meg fogja tudni fordítani a Fradi. Pedig megérte volna: a mieink in concreto lefocizták a pályáról a hazaiakat, akik sokszor csak kapkodták a fejüket. 2 perccel a második félidő kezdete után, az első meccsen nagyot hibázó Kertész Gergő lőtt roppant okos gólt (3-2), majd 5 perc múlva Andorka is beköszönt és egálra hozta a meccset (3-3). Valószínűleg ez volt az a pillanat, amikor a Göcsej játékosok érezték, hogy nagyon kezd elmenni a hajó, ugyanis a hátralévő 13 percben 3 gólt kellettt volna szerezniük, hogy továbbjussanak. Ahogy az prognosztizálható is volt, lehozták a kapust és helyette mezőnyjátékossal teremtettek létszámfölényt, azonban nem volt elég átütőerő a támadásainkban és a Fradi retesz is jól zárt hátul. Sőt! 6 perccel a meccs vége előtt egy olyan korszerű, szemetgyönyörködtető támadás végén szerezte Mészáros Dominik önmaga második, a Fradi negyedik gólját, hogy kis túlzással a hazaiak akkor sem tudták volna, hogy hol jár a labda, ha csörgő van benne… (3-4). Minden eldőlt, hiszen a hátralévő időben 4 gólt kellett volna lőnie a Göcsejnek a továbbjutáshoz. A négyből csupán egyre futotta, azt is szerencsével lőtték, így 4-4 lett a kupacsata végeredménye, a Ferencváros pedig 8-6-os összesítéssel bejutott a legjobb 4 közé a Magyar Kupában!

Na és ekkor elkezdődött az ünneplés: csapatunk azonnal a kb. 80 fős Fradi táborhoz szaladt megköszönni azt a fergeteges buzdítást, amellyel szurkolóink támogatták a mieinket, hazai hangulatot teremtve Zalaegerszegen is. Ezúton is köszönjük a szurkolóknak, akik időt, energiát és pénzt nem sajnálva érkeztek Zalaegerszegről és környékéről! Köszönjük Nektek, ezt nélkületek nem tudtuk volna megcsinálni!

A két mérkőzés alapján kétség sem férhet hozzá, hogy a Fradi teljesen megérdemelten jutott tovább, NB I-es ellenfelét kiejtve. A két meccsen általunk szerzett 8 gól dícséretes, nem úgy a kapott 6, ebből is látszik, hogy van még hova fejlődnünk! Jó úton járunk, de még mindíg csak az elején vagyunk, sok munka vár még ránk, amíg elmondhatjuk, hogy jó csapat vagyunk.

Igaz ez akkor is, ha duplán is történelmi tettet hajtott végre a Fradi futsal-csapata:

• fennállásunk során először jutottunk a legjobb 4 közé
  • amióta final four rendszerben rendezik a Magyar Kupa döntőjét, először jutott a legjobbak közé NB II-es csapat!

Ettől és mindentől függetlenül a helyén kell kezelnünk a dolgokat továbbra is: két lábbal a földön kell maradnunk, hiszen semmi, de semmi okunk nincs az elbizakodottságra. Csendben, szerényen tesszük a dolgunkat, megyünk tovább az utunkon és szeretnénk minél több dicsőséget szerezni imádott klubunknak, a Ferencvárosnak, amely vezetőinek köszönjük az eddigi támogatást, igyekszünk azt ezután is a Fradi múltjához és dicsőségeihez méltó eredményekkel meghálálni!

Akár már február 20-21.-én Gyöngyösön, ugyanis ott rendezik majd a Magyar Kupa négyes döntőjét. Vérmes reményeink nincsenek, hiszen tudjuk, hogy nekünk van a legkevesebb esélyünk a kupa elhódítására, mivel az ország legjobbjaival kell felvennünk a versenyt (Győr, Berettyóújfalu, Szombathely vagy Dunaújváros). A döntőbe jutni is kevés esélyünk van, de ha már ott leszünk, senkinek ne legyen kételye, hogy igyekszünk megrángatni az oroszlán bajszát, bárki legyen is az. Az elődöntőbeli ellenfelünket nem tudjuk, mert még nem volt sorsolás.

Számunkra a final four jutalomjáték lesz, ahol a négy csapat közül nekünk lesz a legkevésbé veszítenivalónk, hiszen papíron mi vagyunk a leggyengébbek. De! Egy meccsen bármi, de tényleg bármi megtörténhet! Arról nem is beszélve, hogy nem mi lennénk a Ferencváros, ha nem küzdenénk ott is, akkor is az utolsó lehelletünkig, hiszen tudjuk, hogy óriási a felelősségünk, mivel az ország legnépszerűbb klubját képviseljük. Tesszük majd ezt februárban is büszkén, emelt fővel!