• Születési idő:  :1991.11.16.
  • válogatott mérkőzések száma::5

image

Mérkőzés tudósítás

Az elmúlt napokban elhunytak emlékének tiszteletére gyásszünettel kezdődött a Fradi aktuális bajnoki meccse. Vagy ez a hangulat, vagy valami más megfogta a mieinket, akik nem úgy kezdték a meccset, ahogy azt megszoktuk tőlük. Tompán, fásultan, rengeteg hibával futsalozott a Ferencváros, nem úgy aktuális vendége a Kelen SC, amely a megilletődöttség legkisebb jele nélkül, szó szerint nekiesett a listavezetőnek saját otthonában! A vendégek domináltak és uralrák a játékot, labdavesztés után azonnal visszatámadtak és a szezon eddigi leggyengébb játékát produkáló mieinken érezhető volt, hogy teljesen tanácstalanok. Semmi nem sikerült, már akkor, ha egyáltalán sikerült veszélyesnek tűnő helyzetet kialakítani: vagy a kapufa segítette ki a Kelen SC-t (összesen 8!!! kapufát rúgott a Fradi a meccs alatt), vagy a remek formában védő vendég kapusok akadályozták meg a mieinket a gólszerzésben. Ezek fényében nem is volt annyira meglepő, hogy a találkozó 5.-ik percében egy szemetgyönyörködtető szóló végén a Kelen szerzett vezetést. Igaz, hogy egy percen belül Kulik egalizált, de ettől cseppet sem lett jobb a játékunk, sőt… A térfélcserére maradt is az 1-1.

A második félidőre késéssel érkezett vissza csarnokba, a Fradi, volt miről beszélnie a szünetben a Sivák-Felipe Matos szakmai párosnak. Ennek ellenére minden úgy folytatódott, ahogy az első félidőben abbamaradt: taktikusabban és szervezettebben is játszott a Kelen, amelynek játékosai leheletfinom cseleket mutattak be és életveszélyesen kontráztak. Erőlködött a Fradi, ment a csapat, de továbbra sem jöttek be a megoldások. Sőt, a 25.-ik percben Borsi Dávid kapusunk ismét kénytelen volt maga mögé nyúlni, újfent az ellenfél szerzett vezetést (1-2). Felipe Matos azonnal időt kért és bár a mieinken látszott, hogy rettenetesen elszántak, ezen a napon úgy tűnt, hogy semmi nem akar összejönni. Már nekünk kellemetlen, hogy ismét a játékvezetéssel kell foglalkoznunk, de nem mehetünk el szó nélkül a Czene-Joó – Gál bírópáros ténykedése melett! Ha úgy fogalmazunk, hogy a mieinknél is gyengébben teljesítettek, akkor roppant visszafogottan vagyunk… Véletlenül sem akarjuk rájuk kenni az összes felelősséget, de lenne még hova fejlődniük. Mindazonáltal azt, hogy ennyire nehézre sikerült a meccs, a Fradi csak és kizárólag magának köszönheti. 10 perccel a vége előtt újabb veszélyes kontrát vezettek a vendégek, ha berúgják, akkor már két góllal vezettek volna. De nem tudták, mert Borsi földöntúli bravúrral akadályozta meg őket ebben! 7 perc volt már csak hátra, amikor a még mindig vezető Kelen begyűjtötte ötödik faultját. Gyakorlatilag ez volt az egyik fordulópont, ugyanis a vendégek már nem mertek annyira erőszakosan és rámenősen játszani, mint addig, hiszen egy újabb hiba után a Ferencváros rúghatott volna (kis)büntetőt. Szerencsére nem ez húzott ki minket a pácból, hanem a Fradi csapatkapitánya, az a Fehér Krisztián, aki a mérküzés napján ünnepelte 24-edik születésnapját. 5 perccel a vége előtt egyenlített és hozta vissza a Ferencváros reményeit. De még mindig nem volt vége az izgalmaknak: már csak másfél perc volt hátra, amikor ismét lekontrázott minket a Kelen, azonban az extázisban védő Borsi Dávid az egy az egyben vele szemben álló csatár lábáról leszedte a labdát, amelyet azonnal kigurított és felpassz után Karacs Dani iramodott meg az ellenfél kapuja felé majd kiszorított helyzetből óriási gólt lőtt a jobb felsőbe! Felrobbant a Faház, a nézők felállva ünnepelték a vezető és egyben győztes találatot. Merthogy a végén már nem maradt sem ereje, sem ideje a Kelennek az egyenlítésre, így a Fradi zsinórban 9.-ik győzelmét szerezte meg.

Mindenféle túlzás nélkül mondhatjuk, hogy ez a szív diadala volt, két szempontból is: a Fradi bebizonyította, hogy méltán esélyese a bajnoki címnek, hiszen rossz játékkal is győzni tudott, ez a Fradi szív diadala volt, a mieink hihetetlen akarásról tanúbizonyságot téve igazolták, hogy semmi sem lehetetlen. Másrészt azért is jött szívből a mieink győzelme, mert ezen a meccsen a Ferencváros az elmúlt napokban elhunytak: Fülöp Márton, Várhidi Pál és a párizsi terrortámadás áldozatainak emlékének tiszteletére játszott!

Jár az elismerés a Kelennek, mert jó játékkal megleptek minket és kevésen múlott, hogy meglepetést okozzanak, ugyanakkor az akaratért és a küzdeni tudásért minden dícséretet megérdemel a Ferencváros!