NB II., Nyugati-csoport, 30. forduló

FTC Népligeti Centrum, Faház

Fradi Futsal-Fisher Klíma – Bőny 5-1 (2-0)

gsz.: Kulik (2), Karacs, Kertész, Fehér ill. Lanzendorfen

A legnagyobb kérdése az volt a hétfő esti rangadónak, hogy négy nappal az elődöntő előtt mennyit ad ki és mennyit mutat magából a két csapat, amely az alapszakasz szempontjából ugyan tét nélküli meccset játszott, ugyanakkor a Ferencváros mindenképpen meg akarta őrizni hibátlan mérlegét. Ennek megfelelően a Fradinak mindössze 21 másodpercre volt szüksége a vezetés megszerzéséhez, amelyet Kulik realizált (1-0). Sőt, ha a hazai kapufa nem segíti ki a Bőnyt, akkor 1 perc elteltével már másodszor gyakorolhatta volna a középkezdést a vendégegylet. Ekkor még megúszták a másodikat, a 8. percben azonban Karacs lövésénél már senki és semmi nem mentette meg őket az újabb góltól (2-0). Annyira szervezetten és jól játszott a Fradi, hogy a Bőny sokáig csak nyomozta a labdát, a vendégek kedvenc fegyverükkel, a kontrával is csak nagy ritkán tudtak élni, de ezúttal különösebb veszély nélkül. A félidő felére tisztán látszott, hogy hiába az NBII második legeredményesebb csapata a Bőny, a Ferencváros más kategória. Remek futballisták alkotják a Bőnyt, akik szinte kivétel nélkül nagypályán keresik a kenyerüket, ebből kifolyólag (is) jól bánnak a labdával, azonban a futsalhoz nem sok közük van. A Fradi teljes mértékben uralta a meccset, az történt a pályán a mérkőzés jelentős részében, amit a mieink akartak.

2 gólos hazai előnynél érte a szünet a csapatokat, amelyeken egyáltalán nem látszott, hogy tét nélküli a meccs, sőt. Megkockáztatjuk a Ferencváros a szezon egyik legjobb játékával rukkolt elő, tudatos labdakihozatalok, szervezett támadásépítések, szemet gyönyörködtető cselek és szebbnél szebb lövések okán volt oka vörösre tapsolni a tenyerét a Faházba szép számmal kilátogató szurkolóknak. Ré, vagyis Kulik Renátó a második félidő elején már három gólosra növelte a mieink előnyét, majd bő 10 perccel a vége előtt Kertész is beköszönt, eldöntve az érdemi kérdéseket. De a legszebb jelenet még hátra volt: a Ferencváros ötödik gólja előtt a vendégek nem nagyon tudták, hogy milyen rendezvényen vannak, a Fradi szó szerint tiki-takázott a kilencesen belül, Fehér Krisztián gólját legalább 15 zseniális passz előzte meg, a Bőnyiek szemmel is alig tudták követni a labdát. Szépségdíjas találat volt. Mint ahogy a Fradi hétfő esti játéka is, ezen az estén szenzációsan fociztak a mieink, akiket bíráltunk eleget a szezonban, de most minden dicséretet megérdemelnek. Furcsa leírni is, hogy sok bírálat érte csapatunkat házon belül, hiszen hibátlanul hozták le a szezont. Szerencsére ez a szakmai stábot egyszer sem tévesztette meg és minden egyes győzelem után az volt az elsődleges cél, hogy a tapasztalt hibákat kijavítsák.

A Sivák Péter – Felipe Matos szakmai duó arra is kínosan ügyelt, hogy nehogy elszálljanak maguktól a srácok, akik remek alanyok voltak ebben is, mindig higgadtan, sportszerűen, az ellenfelet becsülve hozták a meccseket. 24-ből, 24-et, kivétel nélkül győzelemmel!

A Fradi hétfő esti játéka több, mint biztató a pénteki (06.03., 19.00, FTC Népligeti Centrum) elődöntő előtt, amelyen ismét a Bőny látogat a Népligetbe. Az 5-1-es végeredménnyel akkor is kiegyeznénk, hiszen ez elegendő előnynek tűnne a hétfői, bőnyi visszavágó előtt.

A Ferencváros ezzel a győzelmével megőrizte hibátlan mérlegét, 24.-ik meccsén is győzve 100%-os teljesítménnyel nyerte meg a Nyugati-csoportot az alapszakaszban