Védő
  • Születési idő:  :1991.11.16.
  • válogatott mérkőzések száma::5

Mérkőzés tudósítás

Hiába aludtunk egyet a hétfő esti bajnokit követően, nagyon nehéz higgadtan értékelni a móri összecsapást, de meg kell próbálni. Természetesen eszünkbe nem jutna személyeskedni, de a Móron történtek után elérkezettnek látjuk az időt, hogy felemeljünk szavunkat a játékvezetést illetően, ugyanis nem az első eset, hogy a sportághoz méltatlan bíráskodás okán nem a sportról és nemes küzdelemről szól egy mérkőzés tudósítása.

• A győzelmet sosem kell megmagyarázni, így esetünkben sem.
  • A Fradi – önmagához képest – nem játszott olyan jól, mint az elmúlt hetekben, ennek ellenére begyűjtötte a három pontot.

A bajnoki mérkőzésre delegált játékvezető és asszisztense, azaz Tamási Péter és ifj. Imrő János rendkívül különös felfogásban (borzasztóan finoman fogalmaztunk…) vezette le a találkozót. Egy eklatáns példa: az asszisztenstől, vagyis ifj. Imrő Jánostól 1 méterre úgy felrúgták egyik játékosunkat, hogy ha nincs tető a csarnokon, még most sem esett volna le! A sporttárs megítéli a jogos szabadrúgást javunkra, ám az oktató filmbe illő, mire adjunk azonnal sárga lapot esetet nem honorálja. Azonnal reklamál a csapat, mire az egyes számú “játékvezető”, Tamási Péter csípőre tett kézzel!!! megáll a kispadunk előtt és grimaszolás közben, lekezelő stílusban mondja: azt majd én tudom, hogy mi következik, majd átkocog a túloldalra és kiosztja a méltán jogos sárgát a vétkesnek, majd súg valamit kollégája fülébe… De ez csak egy eset a sok közül, amelyeket ha részleteznénk, akkor a Háború és Béke könnyed esti olvasmánnyá silányulna! Következetlenül, a szabálytalanságokat megtorlatlanul, az alapvető futsal szabályokat figyelmen kívül hagyva dirigáltak a sporttársak, amiből arra következtetünk, hogy a játékvezetői vizsgán csak valami fatális félreértés után kaphatták meg a kettest. Ennyi röviden és tömören a szakmai megítélésükről. Amit azonban az egyes számú játékvezető, vagyis Tamási Péter megengedett magának többször is a mérkőzés alatt, az már vérlázító és akkor most is csak két esetet említünk: 1. a mérkőzés végét jelző dudaszó pillanatában (vagy az után????) szerzi második gólját a hazai csapat, nehéz eldönteni, hogy szabályos volt-e a gól. Vezetőedzőnk, Lengyel Béla kultúráltan szóvá teszi, hogy szerinte már lejárt az idő, amikor a labda a kapuba ért, mire Tamási sípmester gúnyos mosollyal az arcán azt találta mondani neki: valószínűleg igaza van, de én akkor is megadom. 2. Kicsivel ezt megelőzően szintén Tamási játékvezető, szintén vezetőedzőnknek, szintén gúnyos vigyorral az ábrázatán, pökhendi, nagyképű stílusban: fehér ember nem felejt! Mindkét említett dialógusnak többen is fültanúi voltak, így eme cikk szerzője is, vagyis szó nincs arról, hogy Lengyel Béla fantazmagóriájának szüleménye lenne. Tisztelettel megkérjük az MLSZ (futsal) Játékvezetői Bizottságának vezetését, hogy soron kívül vizsgálja ki a mérkőzésen történteket, amelyet a Ferencváros futsal-szakosztálya visszautasít és egyben felháborítónak, méltánytalannak érez!

No, eme rövidke bevezető után nézzük a találkozó sportszakmai elemzését: csapatunk délután 16 órakor indult el a Népligetből a  19 órára meghirdetett találkozóra. A cca. 90 km-es távolságot kisbuszokkal 1 óra 30 perc alatt terveztük megtenni, azonban Székesfehérvár előtt több, mint 5 kilóméteres dugó alakult ki az autópályán egy baleset okán, amely miatt jelentős kerülővel és késéssel, mindössze fél órával a meccs előtt érkeztünk meg Mórra. Akkor, amikor a bemelegítésnek kellett volna kezdődnie, ehelyett kapkodva átöltözés, villámgyors gyúrás(ka), majd loholás, hogy a kezdő sípszó a pályán érje a csapatot… Nagy részben ennek volt betudható, hogy az első 12 percben nem találtuk a fonalat, meg is szerezték a vezetést a hazaiak (1-0). Tucatnyi percet követően Kulik nyugtatta meg a mieinket (1-1), majd Kertész és Karacs jóvoltából a szünetben már mi vezettünk két góllal (1-3). Valószínű, hogy az öltözőben a mieink megbeszélték, hogy a második félidőben megrendezik a kapufa rúgó házibajnokságot, ugyanis ha nem találták el a lécet legalább tízszer játékosaink, akkor fagurigák legyünk. Mindemelett nem volt olyan gördülékeny a játékunk sem, mint azt megszokhattuk, ennek ellenére teljesen uralma alatt tartotta a Fradi a játékot, egyetlen percig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Annak ellenére sem, hogy a már fentebb említett dudaszó pillanatában (vagy az után?) esett góllal szépített a hazai gárda (2-3), így a vártnál nehezebb és kisebb arányú győzelmet arattunk, de a 3-2-es sikerünkért is ugyanannyi pontot adnak, mint ha 15-0-ra nyertünk volna. A lényeg: a Ferencváros begyőjtötte zsinórban hatodik győzelmét és továbbra is 100 %-os! Írnánk, hogy a többit meg felejtsük el, de a cikk elején leírtak miatt véletlenül sem!!!