A rangadónak kikiáltott meccsen végül kiütéses győzelmet arattunk:

Gabányi László Sportcsarnok, 800 néző

BME – Fradi Futsal-Fisher Klíma 2-8 (1-4)

gsz.: Szabó Zs. (3), Fehér (2), Pál M., Kertész

Nem elég a sok sérült a Fradinál (Borsi, Kozák, Karacs, Kavalecz, Mészáros), úgy tűnik, hogy az influenza is elkezdte tizedelni a mieinket, akik közül jó páran félig betegen vállalták a játékot. Volt is némi félelem bennünk, hiszen a tabella harmadik helyén álló ősi rivális BME hazai pályán életveszélyes. Úgy kezdte a Fradi a meccset, ahogy szokta: a mieink (önmagukhoz képest!!) csak kóvályogtak a pályán, de nincs ebben lassan semmi meglepő, hiszen 10 meccsből 11-et így kezdünk… Szokás szerint 5-6 percnek kellett eltelnie, amíg kitisztult a kép, addig azonban a BME dominált. Sőt, a 8. percben meg is szerezték a vezetést a hazaiak, akik még széles vigyorral konstatálták vezetésüket, azonban 30 másodperc elteltével csapatkapitányunk, Fehér Krisztián fagyasztotta az arcukra a mosolyt (1-1). Nem csak az eredmény, hanem a meccs is kiegyenlített lett, és bizony 2-3 esetben csak a szerencsén múlt, no meg a hazai játékosokon, hogy a BME nem szerzett újra előnyt. 2 perccel a félidő vége előtt jött a fordulat: az addig jól védő Unger csúnyán benézte Pál Máté lövését (1-2) és ez alaposan megfogta a BME-t, amelyre a szünetig még a mezőny egyik legjobbja (Kertész mellett), Szabó Zsolt számolt rá kettőt (1-4). A három gól futsalban nem ledolgozhatatlan, sőt! A játék képe alapján nem sok esély látszott arra, hogy a BME meg tudja fordítani a meccset. Pláne, amikor Kertész fordulás után 4 perccel megszerezte a Fradi újabb gólját (1-5). A lényegi kérdések eldőlni látszottak, a mieink pedig felszabadultan, szép támadásokat vezetve jelezték a Csernai csapatnak, hogy nem állnak meg ötnél. És lőn: a 29-ik minutumban Szabó Zsolt jutott mesterhármasig (1-6), kisvártatva Fehér igazolta sokadszor klasszisát (1-7), majd Kulik zárta ezen a napon a Fradi gólok sorát (1-8). A vége előtt 5 másodperccel még ugyan kontrából szépített a BME (2-8), de ez csak a kozmetikázáshoz volt elég.

Szerencsére alaptalannak bozonyultak a félelmeink, hiszen a Ferencváros sérülésektől és betegségektől súlytott csapata tükörsima meccsen nyomatékosította, hogy tovább robog az alapszakasz győzelem és a  bajnoki cím megszerzése felé!